آگهی استخدام
Pooya Gharb | معرفی دانشگاه

Un1

مرکز آموزش علمی-کاربردی غیردولتی پویا غرب مجری دوره های پودمانی و ترمی با رعایت ضوابط و استانداردهای دانشگاه ، با هدف ارائه آموزش های علمی- کاربردی و تربیت نیروی انسانی متخصص وکارآفرین در بخش صنعت و با تأکید بر توسعه دوره های مهارتی متناسب با فضای کسب و کار و منطقه ای ،  

به عنوان اولین مرکز در بخش صنعت در غرب کشور در سال 1387 شروع به فعالیت نمود و تحت نظارت سازمان صنایع و معادن می باشد.

این مرکز در گام نخست با بهره گیری از قابلیت ها و امکانات موجود اقدام به پذیرش دانشجو در رشته کاردانیپودمانی جوشکاری و پس از آن در رشته ترمی ریخته گری نمود.  سپس در سال 1390 با تجهیزآزمایشگاه و کارگاه های مورد نیاز و جذب اساتید مجرب و متخصص ، مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی مهندسی متالورژی را اخذ نمودهو تا کنون سه دوره در این مقطع پذیرش دانشجو داشته است.

هم چنیندر راستای تخصص گرایی و همگام با صنعت شرکت پویاغرب، طرح توجیهی ایجاد رشته کاردانی فنی تولید سیم و کابل مدون گردید و مجوز ایجاد این رشته برای نخستین بار در ایران به این مرکز داده شد. 

هدف از ایجاد این رشته تربیت متخصصانی می باشد که توانایی تولید کیفی و کمی انواع سیم و کابل را در حداقل زمان و با بهترین کیفیت داشته باشند . در حال حاضر سرفصل های رشته مذکور جهت تأیید نهایی به دفتر برنامه ریزی درسی ارسال شده است که در صورت تصویب در این رشته نیز جذب دانشجو صورت خواهد پذیرفت.

در حال حاضر تعداد دانشجویان این مرکز 95 نفر در دو رشته مهندسی متالورژی گرایش ذوب و کاردانی جوشکاری می باشد و تا کنون تعداد 30 نفر نیز در دو کد رشته کاردانی ریخته گری و جوشکاری از این مرکز فارغ التحصیل شده اند و 20 نفر دیگر نیز در بهمن ماه سالجاری در رشته مهندسی متالورژی فارغ التحصیل خواهند گردید.

از ویژگی های شاخص این مرکز این است که با تأکید بر استاندارد نظام آموزش مهارتی که 70 درصد آموزش ها باید در کنار خط تولید صورت پذیرد ، 

این مرکز نیز با توجه به تطابق رشته های مورد پذیرش با صنعت خود سعی دارد عمده آموزش ها را در کنار خط تولید برگزار نماید.

امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مرکز به شرح ذیل می باشد.

امکانات آزمایشگاهی : ماشین آلات تست کشش و خمش ،دستگاه کوانتومتری، دستگاه ضربه ، دستگاه خستگی ، دستگاه سنجش مقاومت الکتریکی، دستگاه اندازه گیری ضریب انبساط خطی، دستگاه تست فیبرنوری، میکروسکوپ نوری ، کوره القایی آزمایشگاهی، دستگاه پولیش، ترازوی دیجیتال ، مواد شیمیایی و وسایل مورد نیاز آزمایشگاه شیمی، . . . .

 

Uni1

 

 

امکانات کارگاهی : کوره ذوب زمینی، کوره ذوب دوار، انواع مدل های ریخته گری و درجه های مورد نیاز، دستگاه دایکاست، مواد و مصالح مورد نیاز ریخته گری، دستگاه های تراش، درل و فرز، دستگاه برشکاری (هواگاز)، دستگاه جوش، دستگاه جوشکاری گاز CO2 ، دستگاه جوشکاری قوس الکتریکی تحت پوشش گاز آرگون ( TIG )، . . . . .

 

Uni2

 

برخی از امکانات رفاهی و پژوهشی این مرکز نیز به شرح ذیل می باشد :

تخفیف شهریه دانشجویان رتبه اول تا سوم هر رشته

تقسیط شهریه برای دانشجویان کم درآمد

سرویس رفت و برگشت رایگان برای دانشجویان

ارائه ناهار به دانشجویان با تخفیف 50% علیرغم عدم تخصیص یارانه

ارائه پکیج آموزشی زبان انگلیسی به اساتید و دانشجویان شاغل در شرکت

تأمین کتب تخصصی مورد نیاز

- امکان استفاده از سایت کامپیوتر با قابلیت اتصال به اینترنت

امکان بازدید از خطوط تولید برای درک بهتر مطالب تئوری دروس

برگزاری بازدیدهای علمی از دیگر صنایع مرتبط با رشته تحصیلی

برگزاری همایش ها و مراسم مذهبی و فرهنگی و ورزشی.

 

Uni5

 

در راستای افزایش تعداد دانشجویان پذیرفته شده در این مرکز و ارتقای فضای مطابق با استاندارد آموزشی،

ساختمان جدید مرکز در دوطبقه به مساحت حدود 1200 متر مربع شامل 6 کلاس درس ، آزمایشگاه ، کتابخانه ، سایت کامپیوتر، سالن آمفی تئاتر ، غذاخوری ، نمازخانه ، انتشارات 

در حال احداث می باشد که با پیگیری های صورت گرفته و جذب بخشی از اعتبار مورد نیاز ،

عملیات احداث آن تا کنون حدود 50% پیشرفت فیزیکی داشته است. نمای سه بعدی ساختمان جدید مرکز بصورت زیر است.

Un21

عناوین کسب شده مرکز در جشنواره فرهنگی ورزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه در سال 1391

  •  مقام اول مسابقات پینگ پنگ
  • مقام اول کشتی آزاد دانشجویی
  • مقام سوم فوتسال کارمندی
Ask a question
1000 characters left