آگهی استخدام
Pooya Gharb | هادي پرظرفيت ACSS

Acss1

 

 

یک تغییر و تکامل طبیعی در طراحی هادی ها، افزایش میزان رسانایی آنها بدون تغییر در وزن است که یک راه حل آن استفاده از رشته های آلومینیومی آنیل شده می باشد. هادی های ACSS(Aluminum Conductor Steel Supported) در واقع همان هادی های ACSR با رشته های آلومینیوم آنیل شده می باشند که برای اولین بار در شرکت توسط جدیدترین تکنولوژی در کشش و آنیل رشته های آلومینیومی تولید شده و این محصول را با مزایایی از قبیل دمای کاری بالاتر ، فلش کمتر و رسانایی بیشتر به صنعت برق ایران عرضه داشته است.

این محصول از رشته های آلومینیومی آنیل شده که حول یک مغزی فولاد( از نوع کلد ، گالوانیزه یا میش متال) تابیده شده اند، تشکیل شده و برای جبران پایین آمدن استحکام کششی آلومینیوم پس از آنیل، معمولا از فولاد استحکام بالا استفاده می گردد.

بعضی از مشخصات و مزایای این نوع هادی ها در ذیل آورده شده است :

·         دماي كاري پيوسته بالاتر نسبت به ACSR تا 200'C

·          قابلیت انتقال جريان بيشتر ( تا دو برابر) نسبت به ACSR

·         مقاومت به خستگي بالا به دليل تحمل نيروي مكانيكي توسط رشته های مغزی.

·         مناسب جهت نصب با حداكثر كشش مجاز مطابق استاندارد.

·         داراي هدايت الكتريكي بالا حدود   63% IACS(یادآوری می شود که هدايت الكتريكي آلومينيوم معمولی 1350-H19 برابر با 61% مي‌باشد).

·         كاهش ارتفاع دكل‌ها به دليل میزان شكم کمتر در دماهای بالا (High Temperature Low Sag) .

·         عدم وجود فاكتور خزش (Creep) دراز مدت در مقايسه با هادي‌هاي ACSR.

در شرکت پویاغرب تاکنون هادی های پرظرفیتی نظیرACSS/Scoter , ACSS/Lark , ACSS/Drake  و  ACSS/Hyena بر اساس استاندارد  ASTM B856 طراحی و تولید شده اند و با توجه به وجود ماشین آلات پیشرفته در این زمینه قابلیت تولید تمام سایزهای این نوع هادی وجود دارد.

Ask a question
1000 characters left