آگهی استخدام
Pooya Gharb | هادی ACSR

Acsrga

 

 

 از معمول ترین و کاربردی ترین انواع هادی آلومینیومی هادی های ACSR(Aluminum Conductor Steel Reinforce) می باشد که ترکیبی از یک یا چند لایه سيم‌هاي آلومينيومي  1350-H19 به ‌دور مغزي فولادي مركزی است که با سطح مقطع گرد بافته ‌شده‌اند و در خطوط انتقال فشار متوسط و قوی به کار می روند. مغزي  شامل يك يا چند رشته فولادی ( 19,37و 7رشته) بوده که با این ساختار می توان تركيبات زيادي از تعداد لايه‌ها و سيم‌هاي آلومينيوم و فولاد را طراحي نمود. به‌منظور محافظت مغزي فولادي در برابر خوردگي از پوشش‌دهي گالوانيزه استفاده ميشود.

بعضی از مشخصات و مزایای این نوع هادی ها در ذیل آورده شده است :

·         هادي‌هاي  ACSRبه دلیل دارا بودن مغزی فولادی معمولاً با قابليت اطمينان و نسبت استحكام به وزن مناسب با حفظ صرفة اقتصادي شناخته مي‌شوند.

·         ویژگی های این هادی ها از جمله وزن سبك و هدايت الكتريكي خوب آلومينيوم و استحكام كششي مناسب این هادی ها را در خطوط توزیع و انتقال پرکاربرد می کند .

·          در طراحي خطوط به كمك اين هادي‌ها مي‌توان كشش‌هاي بالاتر، sagكمتر و قابلیت استفاده در اسپن های طولانی بدون فشار به دکل ها را تا دمای قابل تحمل آن ها، در مقايسه با ساير هادي‌ها بدست آورد.

Ask a question
1000 characters left