آگهی استخدام
Pooya Gharb | تحصیل با امکانات ویژه در مرکز علمی کاربردی پویا غرب

 

Tahsil1

امروزه نقش مراکز تولیدی در توسعه جوامع بر کسی پوشیده نیست 

گسترش مراکز تولیدی و صنایع مختلف به منزله دستیابی به خودکفایی ، رونق تولید در جامعه ، جلوگیری از خروج ارز از کشور و در یک کلام توسعه و پیشرفت هر جامعه است. در این میان اما یکی از مهمترین عوامل موفقیت مراکز تولیدی ، دانش بنیان بودن آنها و توجه ویژه به جایگاه آموزش عالی و پژوهش است. واقعیت این است که به هر میزان مراکز صنعتی و تولیدی ما به مقوله فناوری و علمی شدن توجه کنند به همان میزان می توان افزایش و رشد کمی و کیفی محصولات و موفقیت آنان را متصور بود آنهم در دنیای امروزی که شرکت‌های تولیدی در این زمینه رقابت تنگاتنگی دارند.

 

این در حالیست که در کشور ایران جایگاه علم ، پژوهش و فناوری در مراکز تولیدی آنگونه که باید برجسته نیست و شاید همین موضوع عامل مهمی در عدم توفیق این مراکز در بازارهای جهانی است. البته در این راستا هستند تعداد نه چندان زیادی از شرکت ها و مراکز صنعتی که گامهای مناسبی را در مقوله دانش بنیان بودن برداشته اند و شرکت تولیدی پویا غرب کرمانشاه یکی از همین مراکز است.

 

این شرکت در حال حاضر بزرگترین تولید کننده هادی های هوایی جهت مصرف در صنعت برق در آسیاست و حدود 100 جوان کرمانشاهی در این شرکت مشغول به کارند. شرکت پویا غرب هم اکنون روزانه 100 تن محصولات هادی هوایی را تولید و روانه بازار مصرف می کند و قرار است به زودی این رقم به 2 برابر افزایش یابد و بدین ترتیب میزان اشتغالزایی این شرکت نیز به بیش از 2 برابر میزان موجود افزایش خواهد یافت.

 

دانش بنیان بودن یکی از مهمترین عوامل پیشرفت و موفقیت این شرکت است که این روزها به نمادی موفق در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور تبدیل شده است.

 

بر این اساس مرکز آموزش علمی ، کاربردی شرکت پویا غرب از سال 87 بعنوان اولین مرکز در بخش صنعت در غرب کشور تحت نظارت سازمان صنایع و معاون اقدام به تاسیس و راه اندازی مرکز آموزش علمی ، کاربردی غیر دولتی پویا غرب مجری دوره های پودمانی و ترمی با رعایت ضوابط و استاندارهای دانشگاه نمود.

 

هدف اصلی راه اندازی این مرکز هم جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین در بخش صنعت و با تاکید بر توسعه دوره های مهارتی متناسب با فضای کسب و کار منطقه ای و بر اساس نظام مهارتی بود.این مرکز که مجهز به آزمایشگاه و کارگاههای به روز است و از وجود اساتید مجرب و متخصص بهره مند است تا کنون دوره های فراوانی را در مقاطع کاردانی و کارشناسی برگزار کرده است به گونه ای که به گفته خانم کیوان رئیس مرکز آموزش علمی ، کاربردی پویا غرب تاکنون حدود 150 نفر در رشته های مختلف از جمله در رشته های مهندسی متالورژی ، مهندسی جوش ، کاردانی فنی جوشکاری ، ریخته گری و شیمی فارغ التحصیل شده‌اند و خوشبختانه این افراد هم از سطح مهارتی بالایی برخوردارند و هم با توجه به نوع مدرک و توانمندی آنان امکان اشتغال و جذبشان بسیار فراوان است.

 

خانم کیوان البته می گوید : در مهر ماه سالجاری رشته های جدید دیگری مانند مهندسی فناوری بازرسی جوش ، مکانیک و صنایع شیمیایی نیز پذیرش دانشجو خواهیم داشت. وی می افزاید : از اول تا پانزدهم مردادماه هم کار پیش ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی این مرکز در انجام می شود.

رئیس مرکز آموزش علمی ، کاربردی پویا غرب با بیان اینکه این مرکز با توجه به تطابق رشته های مورد پذیرش با صنعت خود سعی دارد عمده آموزش های خود را در کنار خط تولید کارخانه برگزار کند گفت : در حال حاضر 70 درصد آموزش های ما در کنار خطوط تولیدی پویا غرب انجام می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه تعدادقابل توجهی از فارغ التحصیلان این مرکز در شرکت پویا غرب مشغول به کار میشوند خاطرنشان کرد : در راستای افزایش تعداد دانشجویان و همچنین ارتقایفضای منطبق با استاندارد های روز آموزشی ساختمان جدید این مرکز در دو طبقه وبا مساحتی نزدیک به 1200 متر مربع شامل 6 کلاس درسی ، آزمایشگاه ،کتابخانه ، سایت رایانه ، سالن آمفی تئاتر ، سالن غذاخوری، نمازخانه وانتشارات در دست احداث است و تاکنون حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گفتنیاست دانشجویان مرکز آموزش علمی ، کاربردی پویا غرب از مزایایی مانند وامدانشجویی ، وام ازدواج ، اعزام به حج عمره و عتبات عالیات ، سرویس رفت وبرگشت رایگان ، ارایه ناهار با تخفیف 50 درصد و حضور در برنامه‌های مذهبی،فرهنگی، ورزشی و بازدیدهای علمی از مراکز صنعتی بهره‌مند می شوند.

Ask a question
1000 characters left